GTA 5 in İnanılmaz Detayları

Grand Theft Auto V çıkalı 5 yıl oldu. Ancak hala daha Gta5 dünyanın en iyi oyunlarından birisi. Peki bunca yıl geçmesine rağmen Gta 5’in nasıl hala daha en çok satanlar arasında ve en iyiler arasında? Rockstar Games gerçektende mükemmel bir iş çıkarmış. Ayrıca Rockstar Games geçtiğimiz günlerde Red Dead Redemption 2’yide piyasaya sürdü.

Gta 5 in inanılmaz detayları ve olağanüstü grafikleri sayesinde 5 yıl geçmesine rağmen hala listenin başlarında kendini koruyor. Grafiklerini zaten çoğumuz biliyoruz, peki Gta 5’in ince detaylarını ne kadar iyi biliyoruz? Aşağıdaki videoda Gta 5’in inanılmaz detayları sizler için hazırlanmış, göz atabilirsiniz.

GTA 5’i Dünyanın En İyisi Yapan İnanılmaz Detayları

Gta 5’te aracınızın motorunu yeterince ısıtırsanız araç otomatik olarak fan açacaktır. Siz arabadan inseniz bile. Sonra bir süre sonrası fanı kapatacaktır. Kısacası aynı gerçekte olduğu gibi bir özellik eklemişler. Ayrıca aracınız sıcaklandığında motorunu durdurursanız aynı ev çatılarının güneş vurduktan sonra gölge indiğinde çatının enlemesi gibi sesler çıkacaktır.

Yönettiğiniz oyuncunun ayakları bir kasis veya kaldırım gibi bir engele gelince ayağı o engelin şekline göre eğilebilir. Diğer oyunlara kıyasla ayaklarının yarısı havada düz durmaz. Veya ayakları engelin içine girip kaybolmaz.

Aracınızın lastiklerini dikkatli dinleyecek olursanız lastiklerden de aynı gerçekte olduğu gibi ses çıktığını fark edeceksiniz. Garaj gibi ortamlarda daha da belirgin olarak çıkan lastik sesi aracınız sabit durduğunda sağ sol yapmanız halinde net bir lastik sesi duymanızı sağlayacaktır.

Denize veya herhangi bir su birikintisine girerseniz oyuncunun girdiği yere kadar kıyafetleri ıslanacaktır. kıyafetlerin kuruması da gerçekte olduğu gibi zaman alacaktır.

Olur da bisikletten düşerseniz boşta kalan tekerleğin dönmeye devam ettiğini göreceksiniz. bir süre sonra tekerleğin dönmesi duracaktır.

Her araç farklı bir kapı sesine ve farklı bir motor sesine sahiptir. Aksine GTA IV’da çoğu aracın sesinin aynı olduğu iddia ediliyordu.

Bazı arabaların kapıları açık kalınca araç biplemeye başlayacaktır. Ayrıca bazı arabalarda kapıyı açtığınızda sensörlü kapı lambası yanacaktır.

Her ayakkabının farklı bir ses tonu vardır. Yalın ayak koşsanız bile. Onunda farklı bir ses tonu bulunuyor.

Gta 5’te Friend request görevini tamamladıktan sonra öldürdüğünüz CEO’nun haberi internette haberlere düşmektedir.

Kasislerden yavaş yavaş geçip inceleme yapmayı deneyebilirsiniz. Neredeyse hatasız diyebileceğimiz şekilde mükemmel yapılmış. Aracınızın tekerlekleri her seferinde kasisten hatasız bir şekilde geçebiliyor. Diğer oyunların aksine havada geçmiyor, veya içinden geçmiyor. Buda Gta 5 in muhteşem özelliklerinden sadece bir tanesi.

 

Grand Theft Auto V’in  daha binlerce ince mükemmel detayları vardır. bu oyunun gerçekten de listenin liderliğinden düşmemesine şaşmamak lazım. Neredeyse gerçekle bire bir olan Gta 5 bu başarıyı fazlasıyla hak ediyor. Ancak Gta 5 çıkalı gerçekten de uzun bir süre oldu. Artık oyuncular Gta 6‘yı bekliyor. Özellikle son zamanlarda iyi işler çıkaran Rockstar Games’in Grand Theft Auto VI‘yıda inanılmaz bir şekilde yapılması bekleniyor.