En iyi 5 Șehir Kurma Oyunu Android/iOS

Hayal gücümüzü yansıtabildiğimiz oyunları hepimiz severiz. Genel olarak Minecraft gibi oyunları sevmemizin en büyük nedeni hayal gücümüzü olduğu gibi yansıtabilme șansımızın olmasıdır. Ancak biraz daha teknolojiye sahip, nüfusu olan, insanları olan ve yönetim yapabilme șansı sunan oyunlar da dikkatimizi çekmiyor değil. Șehir kurma oyunları’nı PC üzerinden de oynayabiliriz. Online șehir kurma oyunları mobil oynayacaksanız; ben telefonumdan istediğim yerde șehir kurma oyunu oynamak istiyorum diyorsanız sizin için güzel bir liste olușturduk. Android ve IOS karıșık olarak verdiğimiz șehir kurma oyunlarını așağıdaki listede, beğendiğiniz oyunu indirin ve oynayın.

1.Simscity Buildit 

Simscity en eğlenceli șehir kurma oyunlarından biridir. Simscity sadece bina dikme oyunu değil, aynı zamanda șehrinizdeki yașayan insanların mutluluğunu sağlamanız gereken bir oyundur. Șehrinizde oturan insanların görüșlerini alabilir ve aldığınızda bir de ödül kazabilirsiniz. Yeni evler yapabilmek için gerekli malzemeleri fabrikalardan yaptırmalı, veya yaptırdığınız malzemeleri ișletmelisiniz. Ayrıca ürettiğiniz malzemeleri global pazarda satabilir ve bundan para kazanabilirsiniz. Ana para kazanma olayınız ise vergiler. Oyunda yaptırmıș olduğunuz Belediye Meclisi’ne tıklayarak vergileri toplayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken șey ise șehrinizde yașayan insanların mutluluğu. Insanlar ne kadar çok mutlu olursa okadar çok vergi öderler. Insanları mutlu etmek için öncelik olarak onların su, elektrik, kanalizyon, gibi temel ihtiyaçlarını karșılamanız gerekmektedir. Aksi takdirde insanlar evlerini boșaltacaktır. Ikincil olarak itfaiye istasyonu, polis merkezi ve hastane gibi güvenlik merkezlerini inșa etmeniz gerekir. Takviye olarak park veya göl gibi insanların eğlenebileceği ortamlar yaptırabilirsiniz. Bu hem de evlerin nüfusunu da artırır. Simscity hem Android hem de IOS platformlarında bulunmaktaktadır. Play Store‘dan veya App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2.Megapolis

Megapolis birçok oyuncu tarafından sevilmiș ve oynanmıș bir oyundur. 20 ülkede 10 milyon indirmeye sahip olan Megapolis, 1 numaralı șehir inșa oyunlarından biridir. Kendi șehrinizin finansmanını idare edin ve temel alt yapıyı tasarlayın, geliștirin. Havaalanları, demiryolu istasyonları, limanlar, petrol ve gaz madenciliği, rüzgar, güneș ve atom elektrik santralleri yerler inșa edebilir, madenleri ișletip madencilik endüstrisini geliștirebilirsiniz. Hem karada hem de denizde șehir genișletebilirsiniz. Geçmișten moderne doğru dünyaca ünlü mimariler inșa edebilirsiniz. Ayrıca komșularınızla takım çalıșmasıda yapabilirsiniz. Megapolis hem Android hem de iOS platformlarında bulunmaktadır. Play Store’dan veya App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3.Little Big City 2

Little Big City’de size ait tropik bir adada oyuna bașlıyorsunuz. Amacınız tropik adada șehir kurmak. O tropik adayı kendi hayal gücünüzün așacağı bir șekilde inșa edip kente dönüștürebilirsiniz. Bu inșa sürecinde belediye bașkanı ve onun ilginç yaverleriyle çalıșacaksınız. Rüyalarınızı gerçekleștirin. Kendi genișleme tarzınızı seçin: endüstriyel yönetici, teknoloji dahisi, ya da kültür uzmanı olabilirsiniz. Kentinize yeni vatandașlar çekmek için eșsiz kent simgeleri ve bina kilitlerini açmanız gerekmektedir. Little Big City sadece Android platformu için bulunmakta. Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

4.City Island 3

City Island 3 oldukça sevilen bir șehir kurma oyunudur. Yaklașık 15 milyondan fazla oyuncusu olan City Island 3 sizin için iyi bir șehir kurma oyunu olabilir. Ilk iș adamı oyunlarını beğeniyorsanız, inșa etmeyi seviyorsanız City Island 3 tam size göre bir oyun. Kendi takımadalarınıza sahip olacaksınız. Șehirlerinizi, kilitlerinizi açtıktan sonra turist cenneti olan bir adada, bir volkan adasında, bataklıkta, çöl ya da daha fazlasını kurabilirsiniz. Havalı köyler, șehirler, binalar, siteler ya da metropoller kurabilirsiniz. Hayalinizdeki șehri inșa edin. City Island 3 Android ve IOS platformlarında bulunmaktaktadır. Play Store’dan veya App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

5.Towsmen

Biraz da eski zamanlara doğru bir yolculuk yapalım. Towsmen daha çok eski tarihe dayalı bir șehir kurma oyunudur. Aynı zamanda Towsmen bir strateji oyunudur. Inșa ettiğiniz șehri haydutlardan korumalı, meydan okumalara karșılık vermelisiniz. Ayrıca oyunda doğal afetlerde bulunmakta. Doğal afetlere karșı dik durmalı vatandașlarınıza yardım etmelisiniz. Towsmen Android ve IOS platformlarında bulunmaktaktadır. Play Store’dan veya App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Burada en çok sevilen șehir kurma oyunları listelenmiș durumda. Kararsız kaldıysanız Simscity Buildit’i deneyebilirsiniz. Sadece Play Store’da 50 milyondan fazla indirmesi olan Simscity 5 yıldız üzerinden 4,5 yıldız almıș durumda. Ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz. Beğenmezseniz diğer oyunlara da bakabilirsiniz. Iyi eğlenceler.