Usb Hata Ayıklama Geliştirici Seçeneklerini Açma

USB HATA AYIKLAMA VE GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ NASIL AÇILIR ÇOK KOLAY 

 

Not: Yazıdaki resim ve anlatımlar sadece viyolens.com ve sen bir dahisin‘e aittir izinsiz paylaşılması yasaktır paylaşımda yer belirtiniz…

Merhaba Samsung modellerin de ve diğer marka cep telefonlarımız da USB hata ayıklama Geliştirici seçenekleri bulunur bu hata ayıklama nedir ne işe yarar “Geliştirici modu” olarak da tercüme edilen USB hata ayıklama modu seçeneklerinin asıl görevi, Android’li cihazınız ile Android yazılım geliştirme aracı (SDK) arasında bağlantı kurmaktır. Geliştiriciler (Yazılımcılar), bilgisayarda geliştirdikleri uygulamaları telefonda deneme yapmak içi USB hata ayıklama modundan faydalanırlar .. bu özelliğin kullanım yerleri çoktur örnek verecek olursak teknik servisler Yazılım yükleme veya Root atma yada imei repair yapmak için bu özelliğe ihtiyaç duyarlar. Yalnız bu özellikleri kullanabilmek için usb hata ayıklama ve Geliştirici seçenekleri’ni aktif hale getirmemiz gereklidir.

Geliştirici seçeneklerini açmak ve usb hata ayıklama modu aktif etmek için telelefonumuz dan Menü ve ardından Ayarlara girelim ayarlardan Genel sekmesine tıklayalım en alt bölümde Telefon hakkında bölümüne giriş yapalım.

Telefon hakkında bölümüne girdiğimiz de Yazılım bilgileri çıkacaktir girelim. Yapım numarası veya Derleme numarası olarak değişebilir yapım numarası’na 5,6 kere ard arda tıklayalım Geliştirici seçenekleri açılacaktır…

Açtığımız Geliştirici Seçenekleri’ne giriş yapalım USB HATA AYIKLAMA modu karşımıza çıkacaktır Hata ayıklamayı açmak için kutu içine tik koyalım ve aktif edelim artık hata ayıklama modu açılmıştır.

Dilediğimiz gibi işlem yapabiliriz ister Root yapalım ister Repair nasıl kullanacağınız size kalmış hayırlı olsun.

Detaylı bilgi için lütfen videomuzu izleyiniz…

GÜNCEL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN

YOUTUBE

*****SEN BİR DAHİSİN*****

KANALIMIZI TAKİP EDİNİZ…