Huawei P20 Lite ANE-LX1 İmei Repair (c432)

HUAWEİ P20 LİTE ANE-LX1 C432 İMEİ REPAİR ANDROİD 8 HCU DONGLE

Merhaba bu yazımız da Huawei P20 Lite c432 modeline nasıl Repair yapabiliriz. Hangi programı kullanırız hangi işlemler yapılmalıdır. Kısa ve öz anlatacak olursak Yurt dışından veya Yurt içinden aldığımız cep telefonları bazı sebepler den dolayı şebeke bağlantısı kesilebilir. Bunun sebebi Yurt dışından gelen ve pasaport kaydı yapılmayan cihazlar kısa bir süreliğine kullanıma izin verildikten sonra Gsm bağlantısı kesilir. (Kayıt Dışı imei) yada illegal yollar ile imei klonmala işlemi yapılarak belli müddet kullanımdan sonra yine kapatılır ( bu imei numarası başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir) ibaresini görebiliriz. Türkiye’de resmi satışı olan mağaza ve telefon bayilerinde bu tür sorunlar söz konusu değildir ve en sağlam alışveriş yerleridir. Yolcu beraberinde gelen cihazlar Türkiye’de 6 veya 8 ay kayıtsız kullanıma izin verilir. Bu süre zarfında cihazın Gsm özelliğini kullanabilmek için kayıt yaptırmamız mecburidir. Bir farklı gerçek ise orjinal faturalı ürünler sistem hatası veya Huawei baseband arızası nedeni ile imei numaralarında bozulma (Huawei İmei Null yada 004900 gibi rakamlar olarak cihaz gsm bağlantısını kullanıma keser bu yazımızda başlıkta belirtiğimiz gibi Repair (düzenleme,onarma,yenileme) demektir. Bu işlemler nasıl yapılmalıdır. Bozulan imei numaramızı nasıl düzeltebiliriz.

GEREKLİ PROGRAM VE YAPILIŞI

1- Cihazımızın android sürümü 9.0 ise öncelikle bu sürümü android 8.0  a düşürmemiz gerekecektir. yüksek sürümde repair yapılmaz cihaz güvenliği izin vermemektedir.

2-Android sürümü 8.0 olduktan sonra Hcu Dongle ücretli bir yazılım aracıdır bu işlemler sadece Sigma Key ve bu program ile yapılabilmektedir.

3-Hcu Client Programını yönetici olarak çalıştıralım. ardından açık olan telefonumuzun Manufacture özelliğini aktif edelim. bu özellik kapalı olduğu taktirde işlem yapaılamaz.

4-Manufacture modunu aktif etmek için telefon dan tuş takımı bölümüne şu rakamları yazalım *#*#2846579#*#* ardından bir menü gelecektir ve bu menüden sırası ile

Qualcom Hisilicon Manufacture Mode enable

1*backgroudn setting

2*usb port setting

3*manufacture select

5- Aktif ettikten sonra Program üzerinde Read Phone İnfo diyelim ve cihaz bağlantısını onaylayalım

6-Repair UMTS bölümünde imei 1,2,3 olarak seçenekler mevcuttur biz orjinal ve kayıtlı olan bozulan imei numaramızı 1. bölüme yazalım

7- imei numaramızı yazdıktan sonra en altta Repair butonuna basalım ve imei onarım işlemini gerçekleştirelim bu işlem sırasında cihaz reset atacak ve sıfırlama yapacaktır bekledikten sonra kurulum ekranı gelecek ve kurulumu tamamladıktan sonra cihazımızda ki imei numaramızı kontrol edebiliriz işlem başarılı olmuşsa şebeke gelecektir.

DİKKAT!!! 

Yapılan bu işlemler sadece bozulan veya null olan orjinal imeiler için geçerlidir ve düzeltmek onarmak yasaldır. Yasal olmayan cihaz kimlik bilgilerinin değiştirilmesi veya illegal yollar ile kopyalamaktır. iş bu yazıdaki tüm görsel veya yazılar metinler sadece bilgi amaçlı olup aksi durum söz konusu olmayıp sorumluluk sadece kullanıcıya aittir kanal veya site sorumlu tutulamaz. Yapılan bu işlemler riskli olup tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız…

Bu yazımızın videolu anlatımı mevcuttur yapamayanlar için kanalımıza abone olmayı unutmayalım.