İPhone Açılmıyor Mavi Ekran Hatası Kesin Çözüm !!

İPHONE 5-5S-6-6S-7-7splus-8-X MAVİ EKRAN HATASI KESİN ÇÖZÜM

Merhaba arkadaşlar İPhone telefonlarımız da bazen istemeden de olsa can sıkıcı sorunlar meydana geliyor güncelleme gelir yüklemeyiz cihaz hafızası dolar boşaltmayız şarj da kullanım aşırı yaparız. Aslında alışık değiliz sadece kullanmaya odaklanmış dikkat etmeyi pek sevmeyiz. bunun yanı sıra şarj da kullanım hem batarya ömrünü kısaltır hem de Pil sağlığı düşer. Ortalama bir İPhone de pil sağlığı %80 olmalıdır, altındaki değer olursa şarj düzeyi düşecektir. Bunun yanı sıra güncel cihaz kullanmamız için her daim İPhone cihazımızı güncel tutmalıyız. Yapılmayan güncelleme cihaz sistemini olumlu yönde etkiliyor programlar da istem dışı çalışmamalar durduruldu hatası veya menüye atma gibi sorunlar ile karşılaşıyoruz. İPhone cihazlarımız da belli başlı standart bellek vardır hafıza dediğimiz tabiri caizse, Resim Video Müzik gibi bazı verilerimiz ile cihazın hafızasını doldurmayı severiz. her zaman elimizin altında olsun resimlerim videolarım müziklerim bunu herkes ister hafıza boşaltılmadığı zaman cihazda çökme açılmama veya açılırken itunes moda girme hatta mavi kırmızı ekran hataları verebiliyor çözüm olarak aşağıdaki adımları teker teker takip edelim..

GEREKLİ PROGRAMLAR

1. TENORSHARE REİBOOT İNDİR

2.İTUNES SON SÜRÜM İNDİR

Programları indirelim ve bilgisayarımıza kuralım REİBOOT programı ücretlidir lisans satın almanız gerekecektir. kurulum tamamlandıktan sonra açılmayan veya mavi ekran hatası vermiş olan İphone cihazımızı itunes moda alalım. bazen otomatik olarak usb kablosunu taktığımız da itunes ekranı gelebiliyor. itunes programını kurmamızdaki sebep iphone sürücülerinin eksiksiz bir şekilde kurulması demektir. Reiboot programını açalım.

Program açıldığında itunes moda aldığımız veya direk itunes modda açılan İPhone’umuzu bağlayalım orjınal kablo kullanmaya özen gösterelim. telefon ile bağlantı kurulduğunda ekrana (Exit Recovery mode) ve (Fix All IOS Stuck) uyarısı gelecektir. Fix All IOS STUCK seçeneği ile devam edelim bizden bağlı olan iphone mizin yazılım dosyasını indirmemizi isteyecektir. download ekranından indirme işlemini yapalım indirme hızı internet hızınıza göre değişiklik gösterebilir. Yazılım dosyamız hazır olduğuna göre yükleme işlemine başlayalım.Browse butonuna tıklayarak indirmiş olduğumuz yazılım dosyamızı bulalım ardından Repair Now seçeneğine tıklayalım. yazılım seçilip çıkartılıyor işleminden sonra yükleme ve format işlemi başlayacaktır.

NOT: işlem bitene kadar kesinlikle cihaz ile bilgisayar bağlantısını kesmeyelim aksi taktirde cihaz hiç açılmayabilir. sorumluluk herzaman kullanıcıya aittir kanal veya site sorumlu tutulamaz. 

Lütfen daha detaylı bilgi için videomuzu izleyiniz…

GÜNCELL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ ALMAK İÇİN

YOUTUBE


*****SEN BİR DAHİSİN*****

KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ