İPhone Etkinleştirme Hatası Kesin Çözüm!!!

İPhone İos 9.3 Etkinleştirilemiyor  Hatası ve Kesin Çözüm, İPhone Nasıl Etkinleştirilir, İPhone’umu Etkinleştiremiyorum, İPhone Etkinleştirme.

Apple’ın sürümü iOS 9.3 tüm dünyayla aynı anda indirilmeye sunulmuştu ve bazı kullanıcılarımız beta sürüm kullanırken final sürümüne bu sayede geçiş yapmış oldu, kimi kullanıcılar ise sıfırdan temiz bir kurulum yapmayı tercih etti. Her ne kadar güncelleme sürecinde sorun yaşamasak’ta güncellemeden sonra etkinleştirme hatası ile karşılaşanların sayısı çok fazla oldu.

Night Shift modu ile kullanıcıların dikkatini toplayan iOS 9.3 final sürümü beta sürümlerinin hemen ardından nihayet yayınlandı. Güncellemenin sunulduğu gün bir çoğumuz aynı anda güncelleme yapmıştık. Bazen yoğunluktan dolayı sunucularda kesilmeler meydana gelmişti, aslında bu sürümde beklenen bir şeydi. Ancak ve ancak güncellemenin ardından ve format sonrası etkinleştirme hatası ile karşılaşmamız sürpriz oldu. Etkinleştirme kilidi ekranında kalan kullanıcıların sayısı oldukça fazla ki, Apple destek kendi sayfasında sorunun çözümüne ile alakalı bir yazı paylaşmıştı. Bu hatayı alanların aşağıdaki adımları takip ederek detaylı anlatımla Apple destekle iletişime geçmeden bu sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz…

Çoğu zaman güncellemeden kaynaklı olmasa da bazen donanımsal olarak da sıkıntılar yaşıyoruz. Baseband sorunu olup da şebeke veya wifi çalışmaması gibi belli başlı etkinleştirme yollarının kısıtlı olması baseband sorununu ortaya koyar. Bu sorun ile cihaz‘lar şebeke alamazlar sürekli aranıyor yazısında kalır. Problemli Şebeke veya Wifi Bağlantısı ile etkinleştirme yapılamaz. Bu yazımızda donanımsal sorunu olan İphone cihazlarında nasıl etkinleştirme yapılır detaylı anlatımla sizlerle.

1.) Adım olarak format veya geri yükleme sonucu etkinleşmeyen İPhone’mize sim kart takalım ve hücresel veri kullanarak etkinleştirme yapalım etkinleştirmede sunucu hatası veya vb. hata alırsanız ikinci adımı deneyelim.

2.) Adım Hücresel veride hata aldığımız etkinleştirme işleminde şimdi bir de sim kart takılıyken wifi bağlantısı kullanarak deneyelim bu deneme sonucu etkinleştirme yapıyorsa sorun yok demektir. Ama velakin bu bağlantıda sorun veriyorsa o zaman bir sonraki adım olan çözüme bakalım.

3.) Adım olarak şebekesi çalışan sim kartı cihaz içinden çıkartalım. tekrar şebekesi olmayan yani kapalı olan bir hat takalım İPhone‘ye ardından bilgisayar üzerinden İTunes programını çalıştıralım. Orjinal kablo ile bağlantısını gerçekleştirelim. wifi bağlantısı çalışmayan cihazımızı İTunes’e bağladıktan sonra. program üzerinde cihazın kimlik bilgilerini giriş yapalım. 

APPLE  İCLOUD HESAP BİLGİLERİ.

4.) Hesap bilgilerini giriş yaptıktan sonra altta sürdür butonuna tıklayalım. Etkinleştirme işlemi başarılı olursa İTunes üzerinde “Yeni İPhone’unuza Hoş geldiniz” yazısı gelecektir ve telefon açılacaktır. Artık İPhone’umuz etkinleştirildi gönül rahatlığı ile kullanabiliriz hayırlı olsun…

Lütfen daha detaylı bilgi için videomuzu izleyiniz!!!

GÜNCEL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ ALMAK İÇİN

YOUTUBE

*****SEN BİR DAHİSİN*****

KANALIMIZI TAKİP EDİNİZ.