Redmi 5 Plus IMEI Repair Detaylı %100 OK PASS

XIAOMI REDMİ 5 PLUS IMEI REPAIR (VİNCE)

MEE7 and MEEG7 UMT QCFİRE %100 PASS

 

Merhaba bu yazımız da dünya devleri arasına giren Xiaomi telefonlarından bahsedelim. Xiaomı cihazları kalite performans olarak oldukça sağlam bir segmetle karşımıza çıkıyor düşük modellerinde bile 4 gb ram ve 64gb dahili hafıza barından cihazlar Türkiye piyasasın da oldukça hızlı bir şekilde yerini almış bulunmakadır. Türkiye de resmi satışı olan distribütör ürünlerinin yanı sıra yurt dışı satışları da bunun yanı sıra bayağı çoğalmış bulunmakta yolcu beraberinde getirilen cihazlar Türkiyede vergi dahilinde kayıt yapılabilir tek hat ve çift hat olarak her cihaz gibi. Bu yazımız da ımeı numarası bozulan veya null olan xıaomı redmi 5 plus ımeı repair işlemi nasıl yapılır hangi box kullanılır detaylarıyla bu yazımız da. Unutmayalım bu işlemi box cihazı olmadan da yapılması mümkündür free yöntemler ile ayrıca aklımızda bulunsun her kolay görünen işin bir riskli tarafı mutlaka bulunmaktadır.

REDMİ 5 PLUS VS REDMİ 5 IMEI REPAİR İŞLEMİ 

1- İlk olarak cihazın usb hata ayıklama modunu açalım

Xiaomi hata ayıklama nasıl açılır ?

Menü-Ayarlar-Telefon Hakkında-MIUI sürümüne 7 -8 kere Tıklayalım Ek Seçenekler Açılacaktır Ardından Geri Çıkıp Ek Ayarlara Girelim Altta Geliştirici Seçenekleri Görünecektir. Altta Hata Ayıklama Altında Usb Hata Ayıklama Aç Kapat Seçeneği Mevcuttur Aktif Edelim.

2- Hata ayıklama açtıktan sonra arama bölümünden diag açma kodunu yazalım *#*#717717#*#* diag portu aktif edelim

3- Qfil programını açalım ve Tools bölümünde QCN Backup tıklayalım

4- Backup işlemini yani yedeği aldıktan sonra masaüstüne kaydedelim orjinal yedek her zaman lazım olacaktır

5- Cihazı kapatalım ve fastboot moda alalım

Xiaomi Redmi 5 Plus Fastboot Moda Nasıl Alınır ?

Açık Olan Cihazımızı Kapatalım ve Ardından Ses Kısma (Volume Down) + Güç Açma Kapama Tuşuna (Power On-Off) Aynı Anda Basılı Tutalım ve Usb Kabloyu Takalım Fastboot Mod Ekranı Gelecektir.

6- Minimal Adb Fastboot programını yönetici olarak çalıştıralım cm ekranı gelecektir ve aşağıda vermiş olduğum kodu kopyala yapıştır yapalım Cmd ekranına enter diyelim

Komut Dosyası=  fastboot oem edl

7- Enter dedikten sonra cihaz kapanacak ve siyah ekran olacaktır yaptığımız bu işlemde cihazı test point yani edl moda almış oluyoruz

8- Umt QcFire programını açalım ve ardın dan Read Tools ve hemen altında Reset EFS  tıklayalım cihazın efs dosyası silinecektir işlem bittikten sonra cihazı aynı şekilde açalım var olan şebeke artık olmayacaktır *#06# yaptığımız da ımeı bölümü sıfır olarak görünecektir.

9- Repair yapmak için iki seçenek mevcuttur UMT QCFİRE ve WriteDualIMEI

UMT QCFİRE REPAİR NASIL YAPILIR ?

10- Cihaz açıkken tuşlar ile diag kod açalım ardından pc ye bağlayalım Umt Qcfire programında Xiaomi Special bölümünde Imeı RSA kısmından orjınal numaramızı yazalım ardından repair diyelim

11- Repair işleminden sonra bizden diag port bağlantısı isteyecektir seçelim ve işleme devam edelim biraz bekledikten sonra done yazacaktır. Cihaz reset atacaktır açılınca şebeke gelmiş olacaktır.

WRİTE DUAL IMEI XIAOMI REPAİR NASIL YAPILIR ?

12- Tuşlar ile diag açtıktan sonra write dual imei programını çalıştıralım tuşlar ile açtığımız Diag Port görünecektir örnek olarak com 4 sim 1 ve sim2 kutularına orjınal ımeı numaralarımızı yazalım ve ardından repair diyelim pass yada done yazacaktır işlem tamamdır

13- Orjinal aldığımız qcn yedeğini tekrar cihaza Qpst yardımı ile yükleme yapalım ve cihaz restart yapacaktır açıldığında numaralarımız gelmiş olacaktır ve şebeke çalışacaktır.

İNDİRME LİNKLERİ

QPST TOOL V2.7.472 İNDİRRR

WriteDUAL IMEI QUALCOM İNDİRRR

Xiaomi Redmi 5 Plus Imei Repair Efs Qcn File

 

 

DİKKAT !!!

TC Yasalarına göre imei atmak ve cihaz kimlik bilgilerinin değiştirilmesi yasal olmayıp tüm sorumluluk sadece kullanıcıya aittir.Yasal olan orjinal ımeı numarası bozulan veya null bilinmeyen görünen cihazların orjinal ımeı kullanmak şartıyla repair yapmak mümkündür yazımızda ki tüm görsel bilgiler sadece bilgi amaçlıdır sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız.

 

 

GÜNCELL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ SAHİBİ OLMAK İÇİN YOUTUBE 

KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ.