Samsung J105H Reset FRP [No Adb No Firmware]

SAMSUNG GALAXY J105H-J105F-J105M RESET FRP GOOGLE ACCOUNT REMOVE

 

Merhaba bu yazımız da Samsung j105h Reset Frp nasıl yapılır. J105f Google Hesabı Kaldırma nasıl olur detaylı olarak anlatacağım. Android cihazların hemen hemen hepsinde bu sorun karşımıza çıkıyor aslında sıkıntılı bir durum olasa da büyük bir faydası vardır cihaz çalındığında veya kaybolduğunda sıfırlanma sonucu bize ait Google hesabını ister buda cihazın 3. taraflara karşı almış olduğu bir güvenlik önlemidir. cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanmadan önce Oem Kilidi’nin açılması gerekmektedir veya yazılım atılırken Oem koruması kontrol edilmelidir. Kullanıcıyı ve kayıp çalıntı durumunun önlenmesi için geliştirilen Android 5.1 sürümünden itibaren cihazlarımızda aktif olarak çalışmaktadır. Peki bu Frp nedir bir inceleme yapalım.

FRP LOCK NEDİR ?

FRP, Cihazımız da Fabrika Koruması demektir.  FRP LOCK Kilitli anlamına gelmektedir, Bilhassa yetkisiz işlem yapılmasını önlemektir. Bir diğer adı Binary Custom Block olarak da biliniyor. Bu özellik Android sürümü 5.1 den ve Android pie 9.0‘a kadar karşılaştığımız kayıp çalıntı modunu önlemek için geliştirilen bir özellik de diyebiliriz bu özellik sadece Android telefonların da karşımıza çıkıyor, cihaz içinde Google Hesabı aktifken sıfırlama yada yazılım atılması sonucu kurulum ekranında bizden cihazı etkinleştirmemiz için ve daha önce giriş yaptığımız kullanıcı adımız (Google ID) ve şifremizi giriş yapmamızı ister.

SAMSUNG GOOGLE HESABI NASIL KALDIRILIR ?

1- Bu işlemi yapabilmemiz için ilk olarak UltimateFRP programı olmalıdır. Bu program ücretli araç olan UMT (Ultimate Tool) dongle olarak çalışmaktadır.

2- Samsung son sürüm driver sürücülerini kurmamız gerekecektir cihaz ile bilgisayar bağlantısını yapabilmemiz için. Ayrıca bu işlemde mümkünse orjinal kablo kullanalım.

3- UltimateFrp programını açalım ve ardından Frp Reset (By Model) bölümünden brand kısmından cihaz markasını seçelim. Ardından altında model kısmından cihazımızın modelini seçelim.

4- Cihazı Download Moda alalım ve bilgisayara bağlayalım ardından Reset Frp butonuna tıklayalım resetleme işlemini başlatalım bu işlem 20 saniyeden daha az bir süre içinde resetleme yapacaktır. işlem başarılı olduğunda Resetting FRP Data…OK yazacaktır.

Brand :Samsung
Model :J05h
Operation :Reset FRP
Searching for Phone…Found
Port: :COM47 : SAMSUNGMobile USB modem #10
Checking for DEvice…Found [Download Mode]
Reading Data from Phone…Done
Chipset :SPRD8735 [HiSpeed]
Loading Data…OK
Resetting FRP Data…OK
Closing Sessions…Done
…………IMPORTANT…………
Wait for phone to turn on completely.
goto Menü> Settings > Backup and Reset and do Factory data Reset.
Operation Finished.
UltimateFRP Ver.0.5

5- Cihaz otomatik olarak açılacaktır Menü-Ayarlar-Telefon hakkında-Yapım numarasına 7 kere ard arda tıklayalım ve oem kilidini açalım. artık cihazın güvenliği mevcut değildir koruma özelliği kaldırılmıştır.

6- Yine ayarlar kısmından cihazı Fabrika Ayarlarına sıfırlama yapalım. cihaz kapanacak ve sıfırlama işlemini yapacaktır. Telefon açıldığın da kurulum ekranı gelecek ve bizden cihazın kurulumunu tamamlamamızı isteyecektir. Artık telefonumuzu kullanabiliriz.

NOT: Bu yazımızda ki anlatılan işlemler riskli olup bilgi dahilinde yapılmalıdır. Bilgisizce yapılan işlemler de cihaz hasar görebilir hatta hiç açılmayabilir. İş bu görsel ve yazılar sadece bilgi amaçlı olup tüm sorumluluk  kullanıcıya aittir site veya kanalımız asla sorumlu değildir. Lütfen bilginiz yoksa teknik servisler den destek alınız. Saygılarımla.

 

SAMSUNG SÜRÜCÜLERİ SON SÜRÜM İNDİR

ULTİMATE-FRP İNDİR

GÜNCEL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ İÇİN

YOUTUBE

SEN BİR DAHİSİN

KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ.