Samsung Tool Pro 24.3 Nv Data ve Reading Data Hataları Çözümü!!!

SAMSUNG  TOOL PRO 24.3 Z3X READİNG DATA ERROR/NV DATA ERROR HATALARININ KESİN ÇÖZÜMÜ!!!

Not: Yazıdaki resimli ve detaylı anlatımlar sadece viyolens.com ve youtube sen bir dahisin kanalına aittir izinsiz ve yer belirtmeksizin paylaşılması yasaktır.

Samsung Tool Pro nedir? Samsung tool pro bir programdır ve Box olmadan çalışmaz Box nedir? Özel sim kart takılı olan Akıllı kart diye adlandırdığımız bir cihazdır. Sim kart içinde Aktivasyon bulunur cihazın çalışması ve Samsung Tool Pro‘nun işlem görebilmesi için bu sim kart’a ihtiyaç duyulur. Box kutusunun çalışması için kısaca sim kart gereklidir satıcı firmalar tarafın dan hem Aktivasyon edilir hemde satışı gerçekleşir. Samsung tool pro (Z3X) ne işe yarar? Telefonlara yazılımromrootrepair işlemlerini yapmaya yarayan bir programdır. Ekran kilidişebeke çözümü-unlock gibi bir çok işlemi bu kutu ve program sayesinde yapabiliriz.

Bu yazımız’da Box kutusu olmadan Samsung Tool Pro’yu nasıl çalıştırırız ve Box olmadan verdiği hataları nasıl çözeriz. 

İlk olarak Samsung Tool Pro’yu bilgisayarımıza indirelim ve rar içinden çıkardığımız z3x klasörünü masa üstüne alalım klasör’ün içini açalım. klasör içinde program ve dosyaları mevcuttur.

Ve bir diğer indirdiğimiz fullcert  dosyamızı klasör içine atalım varsa antivirüs programları veya windows defender varsa kapatalım. Programı virüs olarak algılayacağı için çalıştıramayız. fullcert dosyamızı yönetici olarak çalıştıralım program açılacaktır. Bu işlem sadece Samsung modelleri için geçerlidir.

Açılan samsung tool pro programı içinde model bölümün den örnek olarak samsung galaxy note 2 modelimizi seçelim nasıl bir işlem yapmayı düşünüyoruz yine örnek verecek olursak imei repair işlemi yapalım. Tabi onarım işlemi yapmak için telefonun root’lu olması gerekmektedir. Repair bölümün den imei numaramızı yazalım ve onar-repair diyelim.

SAMSUNG TOOL PRO 24.3 İMEİ ONARIM İŞLEM SIRASI

Waiting ADB device… OK

Reading phone info…

Model: GT-N7100

Android version: 4.4.2

PDA version: N7100XXSFQA5

CSC version: N7100OJVFOD1

Phone version: N7100XXUFOA1

Product code: Not Active

CSC country code: UAE

CSC sales code: XSG

Phone SN: RV1D388817P

IMEI: 32125*********

HW version: Unknown

RF cal date: Unknown

Chip name: SMDK4X12_PRIME

Modem board: XMM6262

Boot Warranty bit: 1

Checking Super user right…true

Reading modem…OK

Patching modem…OK

Writing modem…OK

Reading kernel…OK

Rebooting phone…OK

Patching CERT check…done

Done with Samsung Tool PRO v24.3

Bu işlem yukarıda belirtildiği  gibi olumlu sonuçlanırsa işlem başarılı olmuştur ve Nv Data error,Reading Data error,ztool error,checking nv data vb hataları artık  almıyoruz tabi bu %100 kesin çözüm değildir Yeni samsung modelleri bu işlemi desteklemiyor eski modeller için geçerlidir…

LİNK====) Z3X FULL CERT TOOL

LİNK===) Z3X SAMSUNG TOOL PRO

 

 

 

Lütfen hata almamak için videomuzu izleyiniz yorum atarak bilgi alabilirsiniz…

GÜNCEL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN

YOUTUBE

*****SEN BİR DAHİSİN*****

KANALIMIZI TAKİP EDİNİZ…