Vestel Venüs V3 5010 Yazılım Yükleme (Vodafone)

VESTEL VENÜS V3 5010 (VODAFON) NASIL YAZILIM YÜKLENİR HANGİ PROGRAM KULLANIRIZ…

Vestel Venüs V3 5010 (Vodafon) modeline Nasıl yazılım yükleriz hangi programı kullanmalıyız ve neden yazılım atmaya ihtiyaç duyarız. Soruların cevabını verecek olursak Android sistemli tüm telefonlar’da,Programlar’dan dolayı yaşanan yazılım çökmeleri virüs bulaşması aşırı ağır çalışması gibi bazı yazılım problemlerini çözmek ve gidermek için Orjinal Stock rom yükleme gereği duyarız. Bu yükleme işlemin de cihaz fabrikadan nasıl çıkmış ve kullanıcıya ulaşmışsa o şekilde temiz bir kurulumla kullanırız. Şimdi adım adım bakalım nasıl yapıldığına.

NOT: Yazılım yüklemesi yapmak risklidir, yazılım yükleme esnasında lütfen bağlantıyı kesmeyelim kabloyu çıkarmayalım batarya’mızın en az %50 üstü olmasına dikkat edelim. Bilgi dahilinde yapılan işlemler sorunsuzdur görseller bilgi amaçlıdır. Tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Bilmiyorsanız  en yakın teknik servis size yardımcı olacaktır…

GEREKLİ SÜRÜCÜ VE YAZILIM

1:Vestel Yazılımı V3 5010 İndirme

2:Vestel Driver İndirme

İlk olarak Qualcom sürücülerini bilgisayarımıza kuralım yönetici olarak. Bu sürücüler gereklidir bilgisayar ve telefon arasında bağlantı kurmak içindir. Sonrasında Qfil programını indirelim ve kuralım yönetici olarak.

YÜKLEME TALİMATI

1: Qfil Programını yönetici olarak çalıştıralım

2: Select Build Type yazısı altında Flat Build seçelim

3: Select Programer kısmında bulunan Browser butonuna tıklayalım ve ardından masa üstün deki Vestel V3 Yazılım Dosyamızı seçelim.

4: Load XML butonuna basarak açılan pencerede rawprogram_unsparse.xml seçelim tekrar bir pencere açılacaktır buradan patch0.xml seçelim.

5: Download butonu aktif olması için telefonu Fast Boot Moda alalım.

(Resimde görüldüğü gibi)

6: Vestel Venüs Fast Boot Moda Alma (ses arttırma+ses kısma+power) tuşlarına aynı anda basalım ve ardından 5 saniye kadar bekledikten sonra telefon ekranı beyaz olarak yanıp sönecektir tuşları bırakalım ve pc ye bağlayalım.

7: Qfil Programın’da download butonu aktif olacaktır,telefonumuz bağlandı son olarak bekleyelim cihaz sürücüleri güncellensin.

8: Sürücü güncellemesi bittiğinde şu şekilde bağlantı kuracaktır. Qualcom HS-USB QDloader 9008 (Com Port numaranız) aktif olan Download butonu’na basalım kısa bir sürede yazılım yüklemesi yapacaktır,bağlantıyı kesmeyelim lütfen.

9: Yazılım bittiğin de Pass yazısını göreceksiniz telefon bağlantısı kesin ve bataryayı sökün tekrar takın açın telefonu.artık telefonumuz sıfırlanmış ve temiz kurulum için hazırdır…(Lütfen daha detaylı bilgi için video’muzu izleyiniz)

GÜNCEL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ ALMAK  İÇİN LÜTFEN

YOUTUBE

*****SEN BİR DAHİSİN*****

KANALIMIZI TAKİP EDİNİZ…