Xıaomi Mi Account Bypass/Mi Mix Disable Mi Account

XIAOMI Mİ ACCOUNT DİSABLE 

XIAOMI Mİ MİX Mİ HESABI DEVRE DIŞI BIRAKMA 

Merhaba arkadaşlar bu yazımız da başlığımız da belirtiğimiz gibi xıaomı mi hesabı nasıl devre dışı bırakılır hesap girmeden nasıl telefonumuzu açabiliriz detaylarıyla bahsedelim biraz. Mi account hesabı bir benzer cihaz olan İphone icloud gibi özel cihaz koruması olarak adlandırılır aynı Google hesabımız gibi veri ve kişisel bilgilerimizi yedekleyebileceğimiz ve kayıp çalıntı durumunda cihazı uzaktan kontrol etmeye yarayan bir sistem özelliğidir. Kullanıcı dostu gibi görünse de bazen ister istemez aklımızdaki bir çok sosyal medya yada Gmail Hotmail hesaplarımızı unuttuğumuz gibi Mi Account hesabımızı unutabiliriz peki bu hesap nasıl açılır nasıl aktive edilir bir daha hesap girme şansımız varmıdır. Unutulan Mi Account Miui 11 hesabını bilgilerimizi giriş yaparak cihaz içinden kaldırabiliriz şayet hiç bir bilgiyi hatırlamıyorsak disable yani devre dışı bırakma yöntemini kullanabiliriz ve yöntem ile cihazda bulunan mi hesabımız geçici olarak devre dışı kalır ve bir daha hesap girme şansımız olmaz aksi taktirde cihaz Format yada Yazılım gibi sistemsel geri dönüşlerde tekrar karşımıza çıkacaktır. Mi Mix disable mi acc 

HOW TO DEACTIVATE A MI ACCOUNT Mİ MİX ANDROİD 8 MIUI 11

1- Devre dışı bırakacağımız cihazımız Android 8 ve Mıuı 11 olmalıdır.

2- Bu yöntem için ücretli olan Umt Dongle aracımızı kullanacağız bu dongle ücretli bir yazılımdır

3-Yine bu işlem için qualcomm sürücüleri eksiksiz bir şekilde bilgisayarımıza yüklü olmalıdır aksi taktirde cihaz ve program birbirini göremeyecek ve işlem yapmayacaktır.

4-Umt Qcfire programını yönetici olarak çalıştıralım

5- Program üzerinde Xıaomi Special bölümüne gelelim

6- Cihazın arka kapağını sökelim ve test pointe (Edl Mode) hazır hale getirelim

7- Program üzerinden Disable Mi Acc tıklayalım ve bizden cihazı edl mode almamızı isteyecektir

8- Arka kapağı açık olan cihazımızın batarya bağlantısını keselim ve test point noktalarına kısa devre yaparak bir cımbız yardımı ile kablomuzu takalım

9- Program cihazı görecektir ve kısa bir işlemin ardından Trying to Disable Mi Account…Done yazımızı gördüğümüzde işlem tamamlanmış olacaktır.

10- Şimdi cihazın bağlantısını keselim ve çıkarmış olduğumuz bataryayı takalım ardından telefonu açalım

11- Telefon açıldığında bizden mi hesabı istemeyecektir bu kısımda kesinlikle cihazı wifi yada hat üzerinden internet bağlantısı olmayacaktır şayet cihaz açıldığından internet bağlantısı olursa tekrar mi account hesabımız devreye girecektir.

12- Açılan telefonumuz da usb hata ayıklama açarak tekrar cihazı bilgisayara bağlayalım ve minimal adb fastboot açalım

13- Cmd ekranında aşağıda vermiş olduğum kodu yazalım ve enter diyelim çok kısa süre bir işlemin ardından cihaz ekranına Google Play Protech uyarısı gelecektir burada hayır diyoruz ve işlem tamamdır.

adb shell

am set-debug-app -w –persistent com.xiaomi.finddevice

14- Bu işlemin ardından cihazı artık internete bağlantı yapabiliriz hesabımız geçici olarak taki format atana kadar devre dışı kalacaktır unutmayalım bu işlem kalıcı değildir.

15- Bu işlemde unutmamak gerek ki geçici bir çözüm olarak kullanabiliriz kalıcı olarak kaldırmak için server üzeri kalıcı olarak kaldırabilirsiniz ücretli olup bilgi almak için ulaşınız.

DİKKAT !!!

Bu işlemler riskli olup sadece kendi cihazlarınız da kullanabileceğiniz bir yöntemdir aksi taktirde tüm sorumluluk sadece kullanıcıya ait olup kanalımız ve web sitemiz sorumlu tutulamaz. Yazımız daki görsel bilgiler sadece bilgi amaçlı kullanılmıştır.

 

GÜNCELL KALMAK VE DOĞRU BİLGİ ALMAK İÇİN

YOUTUBE

KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ