Strateji Severlere Güzel Haber Total Wars’un Yeni Oyunu Tanıtıldı!

Total War’un yeni oyunu “Total War: Three Kingdoms” tanıtıldı. Çıkış tarihi kesin olarak belli olamayan oyun Antik Çin’de geçecek.

Sevilen savaş-strateji serisi Total War’un yeni oyunu sonunda tanıtıldı. “Total War: Three Kingdoms” adıyla çıkacak oyun Antik Çin’de geçecek. Serinin son çıkan oyunu “Total War: Warhammer II” ye benzer ancak geliştirilmiş mekaniklerle karşımıza çıkacak oyun, görünüşe göre Total War meraklılarını heyecanlandırmaya geliyor.

2018 Sonbahar’ında çıkacak olan oyun, Total War’un resmi Youtube kanalında yayınlanan fragman ile duyuruldu. Çin’in en vahşi dönemlerinden adından da anlaşılabileceği gibi “Üç Krallık” döneminde geçecek olan bu oyunun, aynı dönemi anlatan “Romance of the Three Kingdoms” adlı 14. yüzyılda yazılmış romanı baz alacağı düşünülüyor. Milattan sonra 169 ile 280 yılları arasına denk gelen bu dönem, oyunda da epeyce iyi işlenmiş gibi.

 

Total Wars strateji severler den büyük bir ilgi almasının yanı sıra genel oyuncu kitlesinin de hep sevgiyle andığı bir oyun serisiydi. Bakalım yeni çıkacak oyun nasıl olacak. Uzun bir süredir strateji oyunu severler Total War’un yeni oyunlarda sadece hikayesel ve grafiksel değişimler dışında mekaniksel hiç bir yenilik olmamasından şikayetçiydi.

Total War: Three Kingdoms Oyunu Hikayesine Şöyle Bir Bakacak Olursak;

1906’da kurulan Three Kingdoms(yani üç krallık) , Çin’i, Dong Zhuo’nun baskı altındaki rejiminin hız kazandığı kargaşa içinde görüyor ve Han Hanedanlığı imparatorluğu kendisi ile savaşa giriyor. Anarşi ile karşı karşıya kalan üç kahraman, ülkelerinde pratikte bunun gibi görünen birlikleri birleştirmek için birleşiyor.

Zulüm karşısında kardeşliğe ant içen üç kahraman, önümüzdeki duruşmalara destek veriyor. Çin’in büyük ailelerinden savaş ağaları, kokusularını alıyor ve Dong Zhuo’nun haksız yönetime meydan okumak için kırılgan bir koalisyon kuruyor. Zorbalığa karşı zafer mi verilecekler yoksa kişisel hırs zaten çökmekte olan ittifaklarını parçalayıp üstünlüğe sürükleyecek mi?

Kroze sertleşir. Bağlılık kayması yaşar. Çatışma yangınlarından fırsat yaratır. Tek bir kesin şey: Çin’in geleceğin şampiyonları tarafından şekillendirilecek olması.Total War: Three Kingdoms, ödüllü Toplam Savaş dizisinde bir sonraki önemli tarihi strateji oyunu olmuştur.

Total War: Three Kingdoms henüz kesin yayın tarihi bulunmamakla birlikte, 2018 sonbaharında  bir noktada bekleniyor.

Bununla Roma’nın ikiye bölünmüş imparatorluğu ve önümüzdeki Britannia Thrones’u gerçek anlamda doğru dönüşü temel alan kan dökümleri için oldukça yoğun bir zaman olduğuna katılıyorsunuz.